Skip to main content

10 najlepszych polskich piosenek na pierwszy taniec

Pierwszy taniec jest od wielu lat tradycyjnym otwarciem każdego wesela. Państwo młodzi głowią się nad tym, która piosenka będzie dla nich odpowiednia. Żeby ułatwić ci wybór, wybrałam 10 piosenek, które według mnie najbardziej nadają się na tę okazję. Znajdziesz wśród nich klasykę, ale również utwory, które nie są oczywistym wyborem.

Karolina Kozak – Razem Zestarzejmy się

Karolina Kozak jest wokalistką, prezenterką telewizyjną i autorką tekstów. Przez 5 lat swojej kariery prowadziła MTV Select w MTV Polska. Piosenka, którą wybrałam, została wydana jako singiel w 2007 roku i promowała płytę Tak zwyczajny dzień. Utwór bardzo spokojny, który może być świetną alternatywą dla wielu oklepanych już tytułów z podobną melodią.

Tomasz Żółtko – Kochaj mnie i dotykaj

Tomasz Żółtko przez wielu uważany jest za twórcę współczesnej muzyki autorskiej. Utwór Kochaj mnie i dotykaj ma już ponad 20 lat na karku, ale cały czas broni się tekstem i melodią. Co najważniejsze – piosenka nie jest częstym wyborem, więc możesz zaskoczyć swoich gości.

Joanna Zagdańska – Rękawiczki

Mój faworyt w tym zestawieniu! Joanna Zagdańska już od najmłodszych lat miała do czynienia ze śpiewem, ponieważ pochodzi z muzycznie uzdolnionej rodziny. Aktualnie nie prowadzi już własnej kariery, ale naucza przyszłych muzyków śpiewu jazzowego i improwizacji na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Szukasz czegoś więcej? Sprawdź również 10 najlepszych ZAGRANICZNYCH piosenek na pierwszy taniec.

Grzegorz Hyży, TABB – Na chwilę

Coś znacznie nowszego, prawda? Poza tym, że ten utwór jest wyraźnie nowszy od dotychczasowych, to jest również nieco bardziej dynamiczny. Trzeba przyznać, że Grzegorz Hyży, który zdobył szerszą popularność dzięki programowi X Factor, świetnie napisał ten tekst. Ciekawe, czy spodziewał się, że kiedykolwiek jego kawałek trafi do zestawienia tego typu.

Pectus – Oceany

“Tylko z Tobą oceany wspomnień…”

Mimo że ten utwór jest dość szybki, to myślę, że niektóre pary bez przeszkód mogą się na niego zdecydować. Może być bardzo dobrym otwarciem wesela i od razu wrzucić wszystkich gości w bardzo pozytywny klimat dzięki piosence, którą każdy zna.

Paulla – Od dziś

Paulla, a właściwie Paulina Ignasiak, swoją karierę rozpoczęła w 1995 roku, kiedy wzięła udział w konkursie Talent ’95, organizowanym przez Gazetę Wyborczą, Urszulę Sipińską oraz Jerzego Konrada. Zauroczyła jury swoim śpiewem i zwyciężyła. Utwór Od dziś jest singlem promującym płytę Nigdy nie mów zawsze, która została pokryta platyną. Dodaj do tego chwytliwą melodię i tekst pełen miłości. Czy jest potrzebna większa rekomendacja?

For Teens – Jesteś częścią mnie

To bez wątpienia najbardziej znana piosenka zespołu For Teens i to z pewnością nie przez przypadek. Wręcz idealnie nadaje się na piosenkę na pierwszy taniec. Łatwy do złapania rytm i tekst, który bez obaw można zaśpiewać swojej drugiej połówce prosto w oczy.

Ewa Jach – Mamy czas

Ten kawałek z pewnością znasz z radia! Mamy czas to debiutancki singiel Ewy Jach, który wdarł się do list przebojów i chętnie wedrze się na twoje wesele i urozmaici pierwszy taniec. Czy zdecydujesz się na ten utwór?

happysad – Taką wodą być

Happysad to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce. Wśród ich naprawdę wielu utworów jest Taką wodą być, o którym wielu nawet nie myślało w kontekście pierwszego tańca. Ale może warto się nad tym zastanowić? Wsłuchaj się w tekst i melodię, do której taniec nie będzie czymś specjalnie trudnym.

Ewa Farna – Dmuchawce, Latawce, Wiatr

Na koniec przygotowałam coś, co znają na pewno wszyscy, ale ilu teraz już małżonków zdecydowało się wybrać tę piosenkę na pierwszy taniec? Z pewnością niewielu. Czy to błąd?

Twoja piosenka

Nie udało Ci się znaleźć wśród tych piosenek perełki dla siebie? Szkoda, ale w takim razie komentarze czekają na ciebie. Podziel się z innymi swoim idealnym kawałkiem na pierwszy taniec. Czekam z niecierpliwością!

zdjęcie główne: www.sfotografowani.pl

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

12 komentarzy do “10 najlepszych polskich piosenek na pierwszy taniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do newslettera!

Wyślę Ci bezpłatny kalkulator finansowy Twojego ślubu i wesela, dzięki któremu obliczysz, ile będzie kosztowała Cię organizacja tej uroczystości. Poinformuję Cię również o każdym nowym artykule na blogu. Zero śmieci - tylko wartościowa wiedza! :)

Obiecuję, że Twój adres e-mail nie trafi w niepowołane ręce.