Zabawy weselne – 5 najlepszych 5/5 (1)

Czym są zabawy weselne

zabawy weselne
zabawy weselne

Zabawy weselne to obowiązkowy przystanek całej imprezy. Rozluźniają, rozbawiają, nadają charakteru przyjęcia. Są zabawne nietuzinkowe i pomysłowe. Zabaw weselnych na przestrzeni wieków powstały setki, my wybraliśmy dla was te  najbardziej według nas atrakcyjne.

 1. Jedzie Pociąg z daleka

  Jest jedną z najbardziej, o ile nie najpopularniejszą zabawą weselna. Przy tej zabawie nie ma limitu ilości osób, zapraszamy ich po prostu jak najwięcej się uda. Osoby ustawiają się jeden za drugim. Pierwsza osoba to lokomotywa, natomiast reszta to wagoniki. Najczęściej całości przewodzą Państwo młodzi. Podczas zabawy w tle przygrywa piosenka Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka”. Podczas zabawy korzysta się z rożnych dodatków np płetw, aby uatrakcyjnić imprezę.

 2. Przynieś Fanty

  Jest to mega widowiskowa zabawa. Ze względu na szybkość akcji i jej brutalność skierowana głównie do mężczyzn. Idealna ilość osób uczestniczących w zabawie to około 9. Wodzirej wymyśla jedną rzecz którą uczestnicy mają w jak najszybszym czasie przynieść. Osoba która ostatnia przyniesie wymieniony przedmiot przegrywa i odpada. Droga eliminacji na polu zabawy zostanie tylko jedna osoba która wygrywa. Pomysłowość co do wyboru fantów nie zna granic, zaczynając od papieru toaletowego można skończyć nawet na lusterku od samochodu (czego nie polecamy). Gra robi się niezwykle widowiskowa szczególnie po dużej dawce alkoholu.

 3. Traf długopisem do butelki

  Zabawa polega na tym aby Pan Młody trafił przywiązanym do paska długopisem do butelki. Brzmi łatwo? To trochę utrudnijmy – Pan młody musi mieć zawiązane oczy, a Pani Młoda kierować go będzie głosem.

 4. Odzyskaj Buty

  Ten typ rozrywki traktowany jest jako wstęp. Młoda Para musi wykupić buty które zostały skradzione przez uczestników imprezy. Główną walutą używaną jako okup jest alkohol. W rytmie przyśpiewek wodzireja odkupuje się po jednym bucie.

 5. Jak nisko zejdziesz

  W zabawie biorą udział tańczące osoby. Ich zadaniem jest na znak wodzireja przejście pod liną nie dotykając jej. Line trzymają dwie wybrane osoby. Z każdą kolejką lina zostaje opuszczana coraz niżej. Osoba która dotknie sznurka odpada. Osoba która zostanie sama wygrywa.

   

Zabawy weselne, czy warto się w to bawić

Z całą pewnością tak, pomagają one rozluźnić atmosferę, zabawić gości i nadać rozpędu całej imprezie. Nawet jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem tego typu rozrywki z pewnością znajdziesz bardziej łagodne odmiany zabaw które w sposób może mniej śmieszny ale przynajmniej cywilizowany zajmą gości.

Please rate this

Dodaj komentarz