Idealny dobór zaproszenia na ślub – na te rzeczy zwróć uwagę! 5/5 (1)

Wzór odgrywa najważniejszą rolę

Trafienie na odpowiednie zaproszenia ślubne to jedno z najtrudniejszych wyzwań. Organizacja wesel i ślubów już od dawna jest naszą pasją, ale co roku zaskakuje nas mnogość wzorów, kształtów i form jakie przybierają zaproszenia produkowane przez nowe firmy. Właśnie powstawanie nowych małych pracowni napędza rynek i daje dużo inspiracji przyszłym Pannom Młodym. Jest także i druga strona medalu. W natłoku tych wszystkich, różnych, pięknych motywów można się pogubić, dostać zawrotów głowy a finalnie nie móc się zdecydować na jeden wybrany wzór. Coraz większa część handlu przenosi się do internetu, nic w tym oczywiście dziwnego. W sklepach internetowych znajdziemy więcej wzorów, lepsze ceny i to wszystko w zaciszu własnego domu. Poświęciliśmy dość sporo czasu aby wyodrębnić najważniejsze elementy, które powinny decydować o wyborze zaproszeń na ślub.  Wstępny research pozwolił mi jednak na wyodrębnienie kilku aspektów, od których zależy wybór wzoru zaproszeń. Doskonale wiemy jak wiele zachodu pochłania organizacja wesela, dlatego będzie nam miło jak to właśnie nam pozwolicie porwać się w ten arcyciekawy świat. Zobaczmy więc do jakich szczegółów najbardziej przywiązać uwagę podczas tego trudnego wyboru. Przy okazji przedstawię wam także wspaniałą ofertę pracowni ślubnej niezwykle szybko szturmującej rynek.

Dobierz odpowiedni temat ślubu

Pierwszą i najważniejszą czynnością jest oczywiście wybranie odpowiedniego motywu swojej uroczystości.  Wybrany przez Ciebie styl powinien przewijać się przez całość uroczystości oraz na wszystkich jej elementach. Ok, wiemy co mamy robić, to więc od którego stylu najlepiej zacząć? My oczywiście proponujemy rozpocząć eksplorację od tego najważniejszego i dominującego w tym sezonie. Oczywiście mowa tutaj o stylach rustykalnych a w szczególności jednym – Boho. Do tego typu imprez warto zadbać o to, by wzór zaproszenia nawiązywał do tematyki całej imprezy. Charakterystycznym dla tego stylu są elementy  naturalistyczne tak jak ekologiczny papier, koperty eko, odpowiedni tusz. Co zaś samego projektu się tyczy, dominować powinny stonowane barwy, często z grafikami kwiatów, gałązek lub też innych elementów natury. Często dobierane są także małe kwiatuszki w barwach pudrowego różu lub kremowych, ecru. Należy pamiętać zarówno kiedyś jak i dziś, że nie wolno przesadzać z ilością dodatków, ozdób i elementów. Prostota jest zawsze w modzie i to się nie zmieni. Najgorsze co można popełnić przy wyborze zaproszeń to wybór kiczowatych, starodawnych form i wzorów.

Lokalizacja, lokal i sala

Nie można nie zgodzić się z faktem że wybór papeterii na ślub jest powiązany i zależy od miejsca gdzie odbędzie się nasza uroczystość. Jeśli organizujesz wesele w standardowym miejscu, sali, domu weselnym lub zajeździe to nie ma problemu. Zasadniczo takie miejsca można przyozdobić na dowolny sposób. Jeśli jednak zdecydowaliście się na wesele w jakimś wyjątkowym miejscu, takim charakterystycznym lub z historią (wiecie o co mi chodzi, prawda?), warto zadbać o to aby nie tylko w samych dodatkach ale już na etapie zapraszania oddać mu hołd i delikatnie nakreślić charakter imprezy. Ok, zapytacie teraz pewnie o jakich miejscach tutaj mowa? Oczywiście mówimy tutaj o wszelkiego rodzaju zamkach, historycznych kościółkach, pałacykach, jak i miejscach wyjątkowych jak wesele na statku lub plaży w Miami. Co do wesela na plaży wyobraźcie sobie papeterię z palmami, plaskiem i słońcem w kolorach jasnych i odcieniach żółci i zieleni!

Kolorystyka i najważniejsze – kolor przewodni uroczystości

Same wzory nie stworzą jednak wymaganego efektu. Równie ważną rolę odgrywa kolorystyka samego projektu. Odpowiednia manipulacja kolorem potrafi dać naprawdę niesamowite rezultaty! Dlatego ogromnie polecamy aby planowanie ślubu zacząć właśnie od doboru odpowiedniego koloru przewodniego całej imprezy. Dobrze, a więc teraz do sedna. Kolor możemy wybierać na podstawie najróżniejszych wytycznych. Może to zależeć od przypadkowego pierwszego zakupu – np. zaproszeń ślubnych lub dekoracji. Równie dobrze może zależeć także od koloru ścian, pory roku lub miejsca w którym organizujemy imprezę weselną. A teraz garść przykładów od dobrego wujaszka maszwesele! Organizujesz imprezę w plenerze, dobierz wzór kwiatów i odcienie przyrody od zielonego aż po różne kolory odpowiednich kwiatów. Jeśli zdecydujesz się na zabawę w starej stodole, żółcie i brązy będą jak najbardziej na miejscu, a co do wzoru mogą to być rustykalne deski, wzór sianka itp. A teraz całkiem coś z innej parafii. Zorganizuj przyjęcie w starym dworku z duszą i piękną bogato zdobioną salą – no w tym  przypadku czeka na was kolor złoty i srebrny, no jakby inaczej. Ostatecznie, bez względu na to jaki kolor wybierzesz, pamiętaj aby być stanowczą, za żadne skarby nie popuszczać i trzymać się go kurczliwie do samego końca. Efekt będzie piorunujący!

Florystyka, czyli kwiaty jako podstawa udanej imprezy

Kwiaty są nieodłącznym elementem naszego życia i towarzyszą nam w najważniejszych momentach naszego życia. Czy to chrzciny, urodziny, imieniny, rocznice, itp. kwiaty są z nami zawsze i niosą ze sobą dużą symbolikę. Zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie kwiaty idealnie pasują do Twojego wydarzenia? Jak je odpowiednio dobrać? Zasady są tak naprawdę dwie. Możesz wybrać te, które kolorystyką pasują do wybranego przez Ciebie koloru przewodniego wesela. Możesz także wybrać te które są dla Ciebie jako osoby szczególnie ważne. Przypomnij sobie jakie kwiaty dla Ciebie grają szczególną rolę, może masz takie które uwielbiasz od zawsze z nieznanych tobie powodów, a może zdecydujesz się na takie które otrzymałaś podczas oświadczyn. Pole do rozważań i wyboru jest na prawdę niesamowicie duże. Mimo iż jest to ciężki wybór, nie przejmuj się, wyjdzie i tak wspaniale. I tak na koniec na pocieszenie, pamiętaj że cokolwiek nie wybierzesz, kwiaciarnia i tak się z takiego zamówienia ucieszy :).

Aura i odpowiedni okres w roku

Nie jest także tajemnicą że dobór papeterii i oprawy ślubnej zależy od pory roku i obszaru geograficznego. Zakładając że zamierzają Państwo zorganizować przyjęcie w Polsce (w końcu to portal pisany po polsku), mamy do wyboru aż 4 możliwe pory roku. Większość wesel odbywa się w sezonie letnim co powinno (przynajmniej w teorii) zapewniać dogodne warunki do zabawy. Co więc z osobami planującymi swój wyjątkowy dzień w niestandardowym terminie? Warto zaznaczyć że wesela tego typu stają się coraz bardziej popularne, przede wszystkim przez terminy. Łatwiej o sale, kamerzystę itp. Dodatkowo na takie osoby czekają specjalne dodatki jak np. zimowa papeteria ślubna. Osoby organizujące wesele w zimie powinny także skorzystać z dodatków w jasnych zimnych kolorach a także srebra i wszelkie elementy zaszronione, m.in kalka. Jesień to także wspaniała pora roku z monotonnymi inspirującymi, ciepłymi barwami. Z tą porą roku kojarzą nam się także wszelkie charakterystyczne elementy np. złociste liście, zboża itp. Mogą one odnaleźć odzwierciedlenie nie tylko na polu projektów ale także jako dekoracje stołów lub sali. To idealna pora na organizacje wesela w stylu rustykalnym. Czyli wszelkie pniaczki, elementy drewniane, firany, makatki i makramy będą jak najbardziej na miejscu.  Lato i wiosna z kolei może być wrzucona do jednego worka. Są to elementy kwiatowe, wesołe żywe barwy, które oczywiście muszą być jak najbardziej ciepłe.

Pojedyncze elementy czy całe zestawy – na co się zdecydować?

Pamiętajcie że ślub i wesele to nie tylko zaproszenia. Znaczenie ma całokształt imprezy na który składają się oczywiście wszystkie dodatki, papeteria i wystrój sali. Ale zaczynając od początku. Najpierw wybierasz kolor przewodni, następnie zaproszenia ślubne jemu odpowiadające. I tutaj należy chwilę się zatrzymać i zadać sobie pytanie czy w przyszłości do naszych wybranych zaproszeń dokupimy bezproblemowo wszystkie odpowiednie dodatki? Większość firm oczywiście takie zestawy posiada, ale warto zwrócić uwagę także na projekty na nich naniesione jak i samą jakość wykonania takich produktów. Co więc warto zrobić w pierwszej kolejności? Z pewnością usiąść na chwilę i zrobić spis wszystkich dodatków, których zakup planujemy. Następnie sprawdzamy, ewentualnie dopytujemy czy są/będą dostępne w ofercie. Na tej podstawie odrzucimy już część pracowni które nie spełniają naszych wymagań.

Jeśli masz wątpliwości lub po prostu boisz się zakupu w danej firmie, zamów najpierw próbki, pozwoli ci to w przyszłości uniknąć wielu niepotrzebnych nerwów których i tak będziesz mieć jeszcze masę przy samej organizacji wydarzenia. Warto zakupić wiele próbek od jednego projektanta, właśnie dlatego, iż często zaproszenia kiepsko wyglądające na ekranie monitora w rzeczywistości są niesamowite. Wiele pracowni ślubnych w swoich sklepach posiada często dziesiątki lub nawet setki wzorów, których przebranie i dokładne przestudiowanie może zająć długie godziny. Jeśli masz jakieś wątpliwości  – pytaj. Pracownie nie posiadają swoich czatów dla samej sztuki, siedzi tam prawdziwy człowiek, który tylko czeka z niecierpliwością aby odpowiedzieć na wasze pytania. Wstrzymanie się od rozmowy jest zwyczajnie zwykłym marnotrawstwem takiej okazji.

Please rate this

Dodaj komentarz