Organizacja wesela i ślub w plenerze – cz.1 5/5 (4)

Krótko na temat Ślub w plenerze

Moda która przyszła do nas z zachodu, staje się pomału marzeniem wielu par w Polsce. Ślub i wesele podane w tej formie można idealnie dostosować do swoich upodobań i jest jeszcze rzadko spotykane co czyni je tylko bardziej pociągające. Wesele zorganizowana pod gołym niebem w ciepłym letnim okresie i nocne tańce pod gwiazdami to wspaniała perspektywa dla nowoczesnych par.

Marzenia i piękne wizje które snujemy, często skazane są na porażkę. Bardzo łatwo rezygnujemy z naszych planów czując ogrom czynności i formalności które musimy wykonać przed taką imprezą. Niestety nikt w naszym kraju nam tego nie ułatwia. I chociaż ze ślubem cywilnym w plenerze jest stosunkowo łatwo o tyle ślub kościelny wymaga nieco więcej zachodu.

W dzisiejszym artykule podpowiemy wam co zrobić aby roztaczane marzenia o ślubie nad morzem, jeziorem, w górach, na statku stały się rzeczywistością i przebiegły w sposób łatwy i przyjemny.

Ślub Cywilny poza urzędem

Do ślubu w plenerze wymagane są odpowiednie zgody. Jeśli chodzi o sam Urząd Stanu Cywilnego, to nie robi on problemów. Od 2015 r. mamy już możliwość organizacji ślubu w dowolnym miejsce poza Urzędem. Na taki luksus może pozwolić sobie każdy kto dysponuje budżetem wysokości około 1000zł na ten cel.

Ślub kościelny w plenerze

W przypadku ślubu kościelnego poza samą świątynią, budzą już się pewne wątpliwości. Jest to wykonalne ale zdecydowanie dużo trudniejsze. Musimy zdobyć przychylność władz kościoła, czyli uzyskać odpowiednią zgodę, a następnie wybrać kapłana, którego chcemy aby udzielił nam sakramentu. Elementami które powinniśmy dołączyć do naszego wniosku są:

  1. Zgoda właściciela posesji.
  2. Odpowiednia pisemna argumentacja.
  3. Ewentualne inne dokumenty, o których zostaniemy poinformowani.

Wesele w wyjątkowym miejscu

Jedną z niepodważalnych zalet jakie daje ślub w plenerze, jest możliwość organizacji wesela w tym samym miejscu. Odpadają wszystkie, przejazdy, sprawy organizacyjne itp. Goście mogą skupić się na samej ceremonii i dobrej zabawie. Ponadto wesele na łonie przyrody sprawia że nie jesteśmy uzależnieni od terminów poszczególnych sal weselnych, ich wystroju i innych elementach. Mamy większą praktycznie niczym nie skrępowaną swobodę organizacji swojej własnej imprezy od początku do końca.

Please rate this

2 myśli na temat “Organizacja wesela i ślub w plenerze – cz.1

  1. Swoboda organizacji wesel plenerowych umożliwia realizację odważnych i kreatywnych wizji państwa młodych. Często jesteśmy świadkami przepięknych realizacji marzeń par, dla których wesele nie tylko w teorii, ale również i w praktyce jest najważniejszym dniem w życiu.

  2. Całkiem ciekawe, choć nie dla mnie ;). Ja sama miałam niedawno swoje wesele i zorganizowałam je raczej bez różnego rodzaju udziwnień. Odbyło się ono w Zajeździe. Właściwie mało czym musiałam się przejmować, bo pracownicy zajazdu zajęli się większością istotnych spraw. 😉

Dodaj komentarz