winietki tanie mogą być piękne

Winietki tanie a niezwykle dobre No ratings yet.

Kilka nieszablonowych pomysłów na winietki tanie

Winietki tanie weselne to elementy bez których bardzo trudno zobrazować sobie istnienie przyjęcia. To właśnie one sprawiają że wszystko jest pookładane i przebiega nie zwykle sprawnie. Samo wesele jest też dużo łatwiejsze do ukierunkowania i zorganizowania.

Czym więc tak ogólnie jest winietka? Otóż to nic więcej i nic mniej jak tylko zwykłe karteczki bigowane środkiem po dłuższej krawędzi z odpowiednio dobranym i nadrukowanym wzorem. Są nie tylko piękną ozdobą stołu, ale postawione w odpowiednich miejscach pełnią niezwykle ważną funkcję organizacyjną.

Taką małą karteczkę stawia się, kładzie lub wpina zaraz przy miejscu w którym ma siedzieć osoba, której imię jest na niej wypisane. Rozwiązanie to jest niezwykle proste, ale znacząco ułatwia rozsadzeniem zaproszonych osób przy ławach weselnych. Każdy ma własną podpisaną miejscówkę i nie ma nic do gadania :). Taka z góry narzucona zasada jest niezwykle skuteczna.

W dobie powszechnego kapitalizmu, wolnego rynku i kilku innych nowoczesnych wynalazków, wybór produktów jest niezwykle duży. Winietki tanie to właśnie jeden z tych, które znajdziemy w dziesiątkach różnych wzorów i rodzajów. I bardzo dobrze! Dzięki temu każdy znajdzie coś właśnie dla siebie. Jednak w związku z tym pojawia się jeden niuans – jak odnaleźć te odpowiednie? Jak we wszystkim i tu obowiązuje kilka podstawowych i uniwersalnych zasad, które postaramy się przytoczyć poniżej.

Przede wszystkim – zachowaj spójny styl

Winietki tanie mimo swojej niskiej ceny nie powinny odbiegać jakością, projektem i koncepcją od całej reszty wystroju sali. Jedną z najlepszych opcji jakie można sobie wyobrazić jest zakup całości wystroju u jednego sprzedawcy. Sprawi to że będziemy pewni projektu i dostaniemy gotowy zestaw w jednym wymarzonym stylu. Rozwiązanie takie często jest też tańsze, ze względu zniżek przy większych zamówieniach. Praktyki takie stosują praktycznie wszystkie największe sklepy ślubne w branży. Zachowanie jednej tematyki zawsze zapewnia sukces.

Dlaczego trzymać się jednego stałego rozwiązania? Zawsze można pokusić się o niestandardowe podejście do tematu. Jeśli masz wesele w unikalnym stylu, pokuś się też o unikalne dodatki. Stwórz winietki ślubne składające się z karteczki na mchu, stylizowane na stary papier lub zawieszone do krzesła. Jeśli znajdziesz odpowiednią drukarnię zaproszeń i dodatków weselnych, wszystko stanie się możliwe. Ograniczy Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia. Z praktycznego punktu widzenia właśnie takie zestawy składające się z karteczki i jakiegoś dodatku do niej przyczepionego sprawiają się niesamowicie skutecznie!

Winietki projektowane są w formie prostokątów, więc nic dziwnego że do wyboru mamy dwie opcje orientacji takiego dodatku. Możemy zamówić je w formie pionowej lub poziomej, a dodatkowo sprecyzować czy mają być pojedyncze czy rozkładane. W znakomitej większości przypadków preferowana jest forma pozioma, niezwykle przyjazna i wygodna. Z uwagi na długość Polskich imion i ewentualnie nazwisk, jest większa szansa że zmieści się ono w całości.

Pionowa winietka sprawia się także świetnie ale w ceremoniach ślubnych i imprezach projektowanych specjalnie dla takiej formy. W tak ważnym dniu nic nie może być dziełem przypadku. Do głównych zalet takiej formy możemy zaliczyć widoczność. Winietki tanie są lepiej widoczne właśnie w tej formie. Wprowadzają one też nutkę pewnej świeżości i inspirującego dla innych nowego spojrzenia na temat dekoracji weselnych. Dzięki formie pionowej mamy także więcej miejsca na dodatkowe ozdoby lub zaczepy do ewentualnych sznureczków lub wstążek.

Co na winietkach?

W końcu dojdziemy do miejsca gdy już podjęliśmy decyzję jakie winietki ślubne wybrać. To czas gdy jesteśmy pewni że to ten jedyny wzór. Skoro tak, musimy teraz pochylić się nad tematem treści takiej taniej winietki. Pracownie oferują nam szerokie możliwości wyboru także w tym temacie. Możemy wybrać interesującą nas czcionkę, dobrać jej odpowiedni kolor i wielkość. Czasami mamy tez możliwość dodania dodatkowych elementów jak grafiki czy cytaty.

Na tym etapie także pojawiają się pierwsze problemy z kompletowaniem nazwisk gości i ich osób towarzyszących. Jeśli nie możemy ustalić wszystkich imion, możliwe jest także zamówienie pustych karteczek, na których własnoręcznie wpiszemy odpowiednie.

małe winietki tanie ślubne

Please rate this

Jedna myśl na temat “Winietki tanie a niezwykle dobre

  1. Ja jeszcze nie wybrałam winietek! Zapomniałam dobrać je przy zamówieniu zaproszeń i już nie mogę dostać ich w tym samym stylu.
    Panny Młode – wybierajcie winietki, zaproszenia i resztę papeterii w tym samym klimacie i kolorystyce, w jakiej zachowany jest cały ślub – goście będą wiedzieli jak się ubrać.

Dodaj komentarz