Nowoczesne zaproszenia w szarej kopercie

Z czego wynikają wysokie ceny zaproszeń No ratings yet.

Czy narzekać na ceny zaproszeń

Często słyszy się że zaproszenia ślubne nie powinny tyle kosztować, a producenci próbują nas oskubać na naszej naiwności, przedślubnym rozkojarzeniu i nie wiedzy. Jeśli myślisz że robią na tobie interes życia, wiedz że tak nie jest. Przynajmniej nie w każdym przypadku. Oczywiście istnieje spora grup firm oferująca swoje produkty w wyimaginowanych cenach, nie mających za dużo wspólnego z rzeczywistością, lecz oczywiście wszystkich firm nie wolno wkładać do jednego worka. Większość firm posiada średnie ceny, gwarantujące im utrzymanie się na rynku i delikatny zarobek, bez którego nie było by sensu otwierać firmy. Gdy w przyszłości będziemy zastanawiać się z czego wynika nie mała cena zaproszenia, przeczytajmy wcześniej ten artykuł a wszystko stanie się jaśniejsze.

Przedsmak ważnego wydarzenia

Przed ślubem zawsze jest głośno o zaproszeniach ślubnych. Ale czym tak naprawdę są takowe małe publikacje? Jest to kartka papieru, często w najróżniejszych formach, od prostej kartki, po przez składane, aż po kilkukartkowe powiązane ze sobą sznureczkiem lub wstążką. Zawierają w sobie podstawowe informacje o tym kogo zapraszamy, gdzie i w jakim terminie. Często w tekście zamieszcza się różnego rodzaju cytaty, wierszyki czy też graficzne elementy typu rebusu ślubnego. W ekstremalnych formach takich zaproszeń ślubnych odnaleźć możemy też ciekawe ozdoby takie jak laki, bibułki, naklejki czy też nawet kalkę.

W większości przypadków już właśnie zaproszenia nawiązują do stylu ceremonii oraz wystroju sali i projektu dodatków weselnych. Całość uzupełnia idealnie dobrana koperta, najczęściej wybierane są te w stylu eko lub o bardzo mocnych barwach.

Nowoczesne zaproszenia w szarej kopercie

Dlaczego zaproszenia ślubne są droższe

Odpowiednie ustalenie ceny zaproszeń ślubnych jest ciężkim zadaniem. Na ostateczny koszt produkcji składa się o wiele więcej czynników niż tylko druk i odpowiedni papier – co już samo w sobie może stanowić ponad połowę ceny. Pamiętajmy też że rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny i wymagający. Wymusza to na firmach opracowanie nowych wzorów i elementów ozdobnych. Koszt grafika który wykona odpowiednie rysunki i projekty jest bardzo duży. Zaproszenia często opatrzone są w dodatkowe elementy takie jak wstążki, sznureczki itp., dodatkowo dodawana jest często także gratisowa koperta a same zaproszenia są personalizowane w cenie. Personalizacja także odbywa się półautomatycznie, czyli w całym procesie potrzebna jest rola człowieka. Jak wiadomo w każdym procesie w którym bierze udział człowiek, dodatkowe koszty związane z jego płacą są nie do uniknięcia.

Jeśli myślicie że to koniec kosztów pojedynczego zaproszenia to bardzo się mylicie. W tym miejscu przechodzimy do kolejnego elementu jakim jest marketing. Nakłady które ponoszą firmy z roku na rok są coraz większe. W dzisiejszych czasach większość rynku zaproszeń przeniosła się do internetu, co spowodowało że głównym medium reklamowym stał się Facebook i wyszukiwarka Google. Z powodu dużej ilości firm i ciężkiej do pozycjonowania niszy, dla wielu młodych firm staje się to nieopłacalne, a dla całej reszty jest to duży koszt dodatkowy, który oczywiście chcą czy nie, muszą przerzucić na klienta.

Dobra obsługa to podstawa, a wydelegowanie i wyszkolenie kompetentnego pracownika to nie mały koszt. Z drugiej strony mamy oczywiście firmy które chcą łatwo wzbogacić się na słowie „ślubne” w zestawieniu ze słowem „zaproszenia”. Windują one koszty to niebagatelnych wartości często nawet 7 czy 12 zł za jedną sztukę zaproszenia. Podczas wyboru swojej wymarzonej papeterii nie warto więc skupiać się na pierwszym lepszym sklepie jaki rzuci nam się w oczy, ale dokonać dogłębnego rekonesansu i dokładnie zbadać rynek, a okaże się że w cale nie jest to takie trudne zadanie. Zamów także próbki i porównaj jakość tych najdroższych i tych ze średniej półki cenowej zaproszeń. Nie powinieneś zauważyć zbyt dużej różnicy, ale oceń to najlepiej samemu.

Zawsze najpierw próbka

Gdy mówimy o zaproszeniach ślubnych mamy na myśli zamówienie w dziesiątkach, o ile nie w setkach sztuk. Jednak nie warto od razu zamawiać tak dużych ilości. Przez lata w tej branży wyklarowało się coś takiego jak próbki zaproszeń na ślub. Dają one nie tylko bezpieczeństwo przyszłego zakupu ale także zakupione w różnych firmach ułatwiają wybór jednej z nich. Można porównać jakość papieru, wykonania, kopert i dodatków i podjąć odpowiednią decyzję. Jest to także świetne zabezpieczenie co do samego zakupu. Jeśli próbki nie spełnią naszych oczekiwań w znacznym stopniu, jeszcze przed kosztownym zamówieniem będziemy wiedzieć aby poszukać szczęścia w innej pracowni. Jeśli natomiast jakiś szczegół po dokładniejszej analizie nie sprosta naszym oczekiwaniom, będzie można porozmawiać z producentem na temat małych zmian lub dopracowania. Żadna pracownia nie powinna zostać być obojętna na tak pozytywny skąd zinąd odzew. Pamiętaj że to tylko próbka, która często jest odpadkiem i ma drobne defekty, dlatego przed skreśleniem danego sklepu, powinniśmy się z nim skontaktować i wyjaśnić sytuację. Często także próbka ulega uszkodzeniu w transporcie lub podczas pakowania. Pracownie ślubne mają bardzo dużo zamówień i czasami przy pakowaniu zdarzą im się drobne wpadki.

Please rate this

Dodaj komentarz