lista gości na zaproszenia ślubne

Kultura zapraszania gości No ratings yet.

Sposobów na zaproszenie gości jest mnóstwo. Nie da się ukryć że najbardziej popularnym z nich jest forma pisemna. Jest to wspaniała forma zaproszenia najbliższych. Wybór takiego formatu jest jednak nieco problematyczny i stawia przed parą nowe problemy. Chcesz aby zaproszenia ślubne były piękne i estetyczne, zawierały odpowiednią treść i przesłanie. Zastanawiasz się co zrobić aby przy ich wyborze i projektowaniu nie popełnić żadnych błędów. W tym artykule postaramy się posłużyć radą i dodatkowo podpowiedzieć jak wa odpowiedni sposób je wręczyć aby nikt nie poczuł się urażony.

Skoro już zdecydowaliśmy że odpowiednią formą będzie forma pisemna, musimy odnaleźć swój wymarzony wzór a następnie sprawdzić jak firma wywiązuje się z karkołomnego zadania wykonania takich zaproszeń. Zwróćmy uwagę na użyty papier, jakość samego zadruku a także na odpowiednie wykończenie. Jeśli jesteśmy już przekonani że to właśnie te zaproszenia będą tymi jedynymi, przychodzi czas na personalizację zaproszenia. Obecnie praktycznie każda firma pozwala na zdefiniowanie własnej treści, dopasowanie istniejących elementów graficznych a także na personalizację listy gości.

Ważnym jest aby zarówno podczas pisania własnego tekstu jak i podczas tworzenia listy gości uważać na błędy i literówki. Często nawet gdy sprawdzimy całość tekstu pod ich kątem, dodatkowo może wkraść się nam jakiś niepożądany znak interpunkcyjny.
Tekst powinien składać się przede wszystkim z podstawowych informacji które wymaga forma zaproszenia, są to:

  • Informacje o tym kto zaprasza.
  • Imiona i Nazwiska osoby zapraszanej.
  • Kościół.
  • Data ślubu.
  • Miejsce wesela.
  • Potwierdzenie przybycia (numery tel.)

Tutaj uwaga dla wszystkich par przygotowujących samodzielnie teksty i listy gości. Firma produkująca zaproszenia nie wnika w tekst klienta, a wszelkie błędy pojawią się na produkcie końcowym. Dzieje się tak, ponieważ to komputer automatycznie wprowadza treści i nie weryfikuje ich pod kątem poprawności.

Jak i kiedy wręczać swoje zaproszenia.

Co do terminu jest to raczej sztywna data. Jeśli już uda zarezerwować się nam sale weselną i kościół, mamy generalnie wszelkie dane potrzebne do stworzenia zaproszeń. W tym momencie musimy wziąć poprawkę na czas realizacji samej papeterii, który może w sezonie wynieść nawet do 30 dni. Same zaproszenia powinniśmy wręczyć odpowiednio wcześnie, aby każdy zaproszony dał radę zarezerwować sobie czas, wolne w pracy, opiekunkę do dziecka, fundusze, itp. Przyjmuje się że czas ten nie powinien być krótszy niż 3 miesiące.

Co do samego zapraszania, najlepiej jest oczywiście zapraszać gości osobiście. Zdajemy sobie sprawę że oczywiście przy dużej ilości gości jest to nie możliwe. Postarajcie się zaprosić w ten sposób chociaż najbliższe osoby. Pozostałe osoby mieszkające daleko, dawno nie widziane lub takie z którymi nigdy nie utrzymywaliśmy bliższego kontaktu, a które wypada zaprosić, możemy zaprosić korespondencyjnie. Po wysłaniu listu z zaproszeniem warto także wykonać telefon w celu osobistego potwierdzenia. Sprawi im to z pewnością wiele radości.

Please rate this

Dodaj komentarz